Aktualności

środa, 05 styczeń 2022 09:12

Nowa odsłona projektu „Przedsiębiorczość przyszłości - program rozwoju edukacji z zakresu przedsiębiorczości”

Zapraszamy nauczycieli, którzy uczą przedsiębiorczości lub chcieliby włączać elementy przedsiębiorczości w swoje zajęcia, do naszego projektu „Przedsiębiorczość przyszłości - program rozwoju edukacji z zakresu przedsiębiorczości”. W ramach projektu, proponujemy udział w kursie, który wzmocni wiedzę i kompetencje nauczucieli z zakresu przedsiębiorczości, pomoc przy wypracowaniu ciekawych scenariuszy zajęć oraz wsparcie przy wdrażaniu nowych pomysłów w życie.

Zmieniona formuła projektu zakłada wygodne przejście kursu typu MOOC (Massive Open On-line Courses), w dogodnych dniach i porach wybranych przez uczestników. Po zarejestrowaniu się do projektu, uczestnicy otrzymają dostęp do platformy, w której umieszczone są trzy kursy, a każdy z nich trwa około 7 godzin - uczestnicy mogą w dowolnym momencie rozpoczynać, przerywać i wracać do kursu. Tematyka kursów:

  • Czym jest, a czym nie jest przedsiębiorczość? Wyzwania stojące przed młodzieżą w świecie VUCA - Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność);
  • Komunikacja, komunikowanie i praca w zespole jako kluczowe kompetencje dla pracownika i pracodawcy w XXI wieku;
  • Automotywacja, krytyczne myślenia i ocena ryzyka jako wyzwanie dla młodzieży w procesie edukacji i aktywności zawodowej.  

Prowadzący poszczególne kursy będą dostępni podczas dodatkowych konsultacji, z których chętni będą mogli skorzystać, by uzyskać odpowiedź na pytania, wątpliwości. Dostęp do platformy zostanie uruchomiony na początku lutego - o czym będziemy informować uczestników w odrębnych komunikatach.

W kolejnym etapie, podczas on-line'owych warsztatów, dydaktycy (w grupach) przy wsparciu mentorów - stworzą dwa scenariusze lekcji, które będą mogli wdrożyć podczas zajęć.  Nauczyciele będą mogli skorzystać z superwizji prowadzonych zajęć oraz indywidualnych konsultacji, podczas których otrzymają potrzebne wsparcie. Wypracowane podczas warsztatów scenariusze zostaną zebrane i opublikowane dla uczestników - dzięki temu, uzyskają oni jeszcze więcej pomysłów atrakcyjnych zajęć.

Biorący udział w projekcie dydaktycy otrzymają również dostęp do webinarów dotyczących przedsiębiorczości. Wierzymy, że będzie to dodatkowa inspiracja do prowadzonych zajęć, lub przedmiot dyskusji z uczniami.

Projekt jest skierowany do 150 nauczycieli gdyńskich szkół.

Link do formularza rekrutacyjnego: TUTAJ 

Projekty "Gdyński tutoring" oraz "Przedsiębiorczość przyszłości" finansowane są ze środków Urzędu Miasta Gdyni w ramach zdań publicznych.

Koordynatorem projektu jest Tomasz Dranicki. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasz adres:
 
Fundacja PSC
ul. Komandorska 23/12
81-232 Gdynia
 
Nasze dane:
 
KRS: 0000341169
REGON: 220899728
NIP: 958-16-24-510