Gdyńska Debata Młodych

Temat: "Kształcenie w Polsce - XIX czy XXI wiek?"

Termin:

23 października 2018 o 17:00 – 19:00 w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni

Prelegenci debaty:

• Katarzyna Hall – prezes Stowarzyszenia Dobra Edukacja oraz była minister edukacji;
  • Oktawia Gorzeńska – dyrektor XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz autorka bloga gorzenska.com;
  • Maciej Halbryt – przedstawiciel środowiska absolwentów, osoba z doświadczeniem obejmującym zarówno polski, jak i anglosaski system edukacji;
  • Urszula Nowak –  trener, szkoleniowiec, konsultant ds. HR., ekspert Fundacji PSC

Opis debaty:

Gdyńska Debata Młodych (GDM) to forum dialogu, młodych mieszkańców Gdyni, z autorytetami i osobami decyzyjnymi, w kwestiach szczególnie istotnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także studentów i absolwentów uczelni wyższych. Projekt rozpoczął się w 2011 roku i do chwili obecnej odbyło się 11 debat.

Temat obecnej debaty – „Kształcenie w Polsce – XIX czy XXI wiek?” – został wybrany celowo z dwóch powodów. Przede wszystkim wpisuje się w dyskurs publiczny dotyczący edukacji oraz szkolnictwa wyższego w Polsce i ma na celu jak najszersze przedstawienie tejże problematyki, wymianę poglądów, a także otwarcie się na głos osób najżywotniej zainteresowanych – młodzieży uczącej się, studentów oraz osób związanych z edukacją i szkolnictwem wyższym.

Zespół Projektowy:

• Patrycja Rajek