Aktualności

wtorek, 21 styczeń 2020 20:58

XIII Gdyńska Debata Młodych pt. "Media społecznościowe vs. realny świat"

Kontynuując jeden z naszych sztandarowych projektów mamy przyjemność zaprosić na XIII Gdyńską Debatę Młodych pt. Media społecznościowe vs. realny świat, czyli dwie równoległe płaszczyzny życia społeczeństwa Z. Jak Facebook, Youtube, Instagram czy Snapchat wpływają na świat post-milenialsów".

Zespół Kombii śpiewa, że "każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat..." Dziś nadszedł czas pokolenia Z, ludzi urodzonych po roku 1995, którzy funkcjonują równocześnie na dwóch równoległych płaszczyznach życia - realnej i wirtualnej. W celu scharakteryzowania pokolenia Z niezwykle istotny jest fakt, że osoby te nie znają życia bez istnienia Internetu.

Youtube, Instagram, Snapchat czy inne aplikacje społecznościowe, stały sięplatformą wymiany doświadczeń, nawiązywania przyjaźni, wyznaczania trendów, promowania produktów czy po prostu pokazania swojej osoby w Internecie. Jak ukazywana w wirtualnym świecie “rzeczywistość” wpływa na postrzeganie świata przez młode osoby?

Wykreowana przez pokolenie Z forma komunikacji niesie również wyzwania i możliwości dla producentów marek, chcących przyciągnąć uwagę i zdobyć zaufanie klienta. Do tego celu został stworzony zawód influencera, który stał się ucieleśnieniem marzeń dla tysięcy młodych ludzi. Ciekawość życia influencerów pochłania dużo czasu młodych ludzi, stąd też nasuwa się szereg pytań. Czy pokolenie Z wartościowo pożytkuje dobra technologiczne? Czy w dobie Internetu, gdzie praktycznie każdy może pokazać światu swoje treści, młodzi ludzie są wstanie znaleźć swój autorytet? Jak na młode osoby wpływa szereg zagrożeń płynących z aplikacji społecznościowych - patostreamerzy, hejt, niebezpieczne challenge czy inne? Czy młodzi ludzie potrafią dziś przeżyć choć kilka dni bez internetu?

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć zaproszeni goście i eksperci, reprezentujące różne punkty widzenia i środowiska:

Dr Karol Jachymek – kulturoznawca

Dr Radosław Sterczyński – psycholog

Monika Pryśko – youtuberka, dziennikarka

Natalia Kidzińska – influencerka 

Podobnie jak podczas poprzedniej XII Gdyńskiej Debaty Młodych całe wydarzenie zostanie podzielone na kilka etapów. W pierwszym z nich zaproszeni paneliści odniosą się do postawionej tezy, przestawiając swoje stanowsika, następnie nastąpi seria wypowiedzi w formule ad vocem pomiędzy panelistami, zaś całość zakończy się serią pytań od publiczności. Całość debaty będzie moderowana.

Nasz adres:
 
Fundacja PSC
ul. Komandorska 23/12
81-232 Gdynia
 
Nasze dane:
 
KRS: 0000341169
REGON: 220899728
NIP: 958-16-24-510