Aktualności

Temat: "Zawód marynarz. Oblicza pracy na morzu"

Termin:

17 grudnia 2014r. w godzinach 12:00-14:00 w Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Prelegenci debaty:

• dr. inż Czesław Dyrcz - kontradmirał w stanie spoczynku, Rektor Akademii Marynarki Wojennej w latach 2007-2015
• Mateusz Romowicz - Kancelaria Radcy Prawnego Legal Consulting - Mateusz Romowicz
• Piotr Bachur - Kapitan Żeglugi Wielkiej
• Katarzyna Wajs - autorka bloga „Żona Marynarza”
• mgr Iwona Królikowska - socjolog, wykładowca w Akademii Marynarki Wojennej

 

Opis debaty:

W VIII Gdyńskiej Debacie Młodych zatytułowanej „Zawód marynarz. Oblicza pracy na morzu” chcemy zastanowić się nad obliczem zawodu marynarza, aspektem życia rodzinnego w tym zawodzie a także nad stroną prawną pracy na morzu. Mamy nadzieję na wzbudzenie refleksji i dyskusji wśród osób młodych, zainteresowanych powyższym tematem, który wydaje się być atrakcyjny ze względu na morski charakter Gdyni. Celem debaty jest zaprezentowanie i rozmowa na temat wartości i obowiązków jakie niesie za sobą zawód marynarza.
Pragniemy przedyskutować rolę życia na morzu dla ludzi z nim nie związanych. Mamy nadzieję, iż VIII Gdyńska Debata Młodych – Zawód marynarz. Oblicza pracy na morzu - zachęci uczestników do refleksji nad wartościami zawodów morskich, ich zwyczajów, aspektów psychologicznych i prawnych.

Nowa formuła projektu:

Każdorazowo do danej debaty będzie budowany zespół projektowy, złożony z młodzieży szkół średnich i studentów gdyńskich uczelni. W wyniku rekrutacji zostanie wyłoniona grupa od 6 do 10 osób, która weźmie udział w szkoleniach dotyczących: pracy projektowej, komunikacji, promocji, podstaw dziennikarstwa i debaty publicznej. Następnie pod okiem opiekunów stworzą i przeprowadzą własną debatę. W tym celu określą jej temat, dobiorą i zaproszą prelegentów, zorganizują miejsce debaty,  zajmą się jej promocją i przeprowadzeniem. Po debacie zorganizują wywiady z prelegentami oraz zredagują wstępnie teksty do biuletynu. Tak szeroki zakres działań będzie wymagał od nich pracy grupowej, umiejętnego budowania celu i tematu debaty, a także staranności i konsekwencji.

Zespół projektowy:

Kamil Kusier, Sara Jodłowska, Emilia Błażejczyk, Kamil Krzywiec, Mateusz Patelczyk.

Nasz adres:
 
Fundacja PSC
ul. Komandorska 23/12
81-232 Gdynia
 
Nasze dane:
 
KRS: 0000341169
REGON: 220899728
NIP: 958-16-24-510