niedziela, 24 czerwiec 2018 12:17

Międzynarodowa konferencja pt. „Koncepcje kształcenia w dziedzinie stosunków międzynarodowych wobec wyzwań XXI wieku”

Nasza Fundacja, wraz z Instytutem Stosunków Międzynarodowych Akademia Marynarki Wojennej,  była głównym organizatorem międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Koncepcje kształcenia w dziedzinie stosunków międzynarodowych wobec wyzwań XXI wieku”. Odbyła się ona w dniach 21-22 czerwca 2018 r. w Gdyni.

Głównym celem konferencji było stworzenie platformy wymiany dobrych praktyk w obszarze kształcenia na kierunku studiów stosunki międzynarodowe w odpowiedzi na wyzwania, które stawia przed nami współczesny świat. Organizatorom zależy na twórczej dyskusji prowadzącej do odpowiedzi na wyzwania obecne w dydaktyce. Konferencja ma także ukazać obszary wymagające dalszej refleksji, z myślą o kontynuacji dyskusji na wielu forach.

Konferencja uzyskała patronaty:

> Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

> Polskiej Komisji Akredytacyjnej

> Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych

> Wojewody Pomorskiego

> Prezydenta Miasta Gdynia

> Spraw Międzynarodowych PAN

> Dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Więcej na temat konferencji – zobacz